Mniej znaczy więcej – dlaczego linia montażu SMD powinna być bardziej precyzyjna niż nam się wydaje?

Czy warto wybrać dostawcę, dysponującego maszynami do SMD, mogącymi kłaść mniejsze elementy niż aktualnie oczekuje nasz klient lub wskazuje na to dotychczasowe standardowe zapotrzebowanie na rynku EMS?

Jak twierdzi Szczepan Reiss from JSD, dostarczającej najwyższej klasy maszyny do montażu elementów SMD marki Siplace, odpowiedź brzmi – zdecydowanie warto!
Spróbujmy wyjaśnić to zagadnienie, używając do tego konkretnych danych i bazując na swoistym studium przypadku. Zazwyczaj zleceniodawca oczekuje usługi montażu komponentów do 0201, zaś maszyny Siplace, stosowane przez Novil standardowo montują komponenty do 01005. To oznacza, że jesteśmy w stanie kłaść elementy o połowę mniejsze od wymaganego dla typowego zlecenia minimum. Dla naszych klientów jest to sygnał, że mogą mieć pewność, iż używany przez nas sprzęt z łatwością poradzi sobie z takim zamówieniem, ponieważ nie musimy pracować w górnych wartościach limitu możliwości naszych maszyn. W przypadku elementów 0201 konkretnie oznacza to, że będą one montowane bez problemów jakościowych, dużego odrzutu czy spowolnień na maszynach, z racji braku jakichkolwiek ograniczeń systemu wizyjnego.

Pod koniec 2015 roku zarząd firmy Novil podjął decyzję o rozbudowie i modernizacji parku maszynowego, w wyniku której zakupione zostały nowe urządzenia Siplace SX1. Inwestycja stanowi element szerszego planu rozwoju naszego zakładu w najbliższych latach.

Kliknij i dowiedz się więcej

Related Post