Wyzwania rynku EMS – doświadczenie jako główna przewaga konkurencyjna.

EMS product by Novil

W biznesie elektronicznym, w którym o wszystkim decyduje napięty harmonogram i ściśle określony budżet, głównym wyzwaniem, zarówno dla dużych producentów elektroniki, jak i firm świadczących usługi EMS, jest konieczność elastycznego dopasowania skali produkcji do zmiennych potrzeb i precyzyjnego dostosowania jakości wyrobów do założeń projektu. Coraz powszechniejszą jest także konieczność poszukiwania korzystnej alternatywy dla dalekowschodnich podwykonawców.

Poszukując odpowiedniego dostawcy usług EMS warto zwrócić uwagę na oferowany czas wdrożenia produktu oraz realizacji zamówienia. Na uwagę zasługują również wysoka jakość technologii i bezpieczeństwo własności intelektualnej. Obydwa te aspekty nierzadko spędzają sen z powiek klientom zlecającym usługę EMS daleko poza granicami Unii Europejskiej. Nie mniej istotnym aspektem jest gwarancja trwałości współpracy na odpowiednim poziomie merytorycznym. Dzięki eliminacji dodatkowych kosztów logistyki i obsługi celnej współpraca z europejską firmą pozwala na uzyskanie atrakcyjnej ceny końcowej.

Firma oferująca usługę EMS, chcąc sprostać powyższym oczekiwaniom powinna postawić w pierwszym rzędzie na kadrę złożoną z ekspertów z długoletnim doświadczeniem w branży oraz nowoczesny i regularnie modernizowany park maszynowy. Zaś kompleksowość usług i ciągłość współpracy wymagają stworzenia w firmie struktur i wprowadzenia procedur, umożliwiających przejście od decyzji o współpracy do wdrożenia produkcji w kilku, możliwe prostych krokach.
Novil od 1991 roku współpracuje z klientami z całej Europy. Pośród nich znajdują się m.in. przedstawiciele takich obszarów jak: produkcja elektroniki przemysłowej oraz AGD, branża automotive i transport publiczny, elektronika użytkowa i sprzęt medyczny oraz produkcja oświetlenia przemysłowego i drogowego LED. Jako polska firma, oparta wyłącznie na prywatnym kapitale, jesteśmy niezależni od wpływu zewnętrznych inwestorów, co gwarantuje z naszej strony ciągłość współpracy oraz solidne i trwałe partnerstwo w biznesie.

Tomasz Zamajski

Related Post